» Vypnout přístupný režim «
  • Domů
  • Zpět
  • Vpřed
  • Dnes 22 °C zataženo
    21. 7. 20246:17 Svátek má
    Vítězslav

Ve Veselí se otvírá 130 nových "chytrých" parkovacích míst

Ve městě byla v uplynulých měsících postavena dvě nová parkoviště s celkovou kapacitou 130 míst pro osobní automobily. Parkovitě „U Kajetánka“, které vzniklo v rámci rezidenčního projektu Nová tržnice umístěného v centru města se řidičům otevřelo ve čtvrtek 4. dubna. Druhé nové parkoviště se nachází u modernizovaného přístavu na Baťově kanálu a návštěvníci jej budou moci využít od zahájení letošní plavební sezóny – tedy od 1. května.

„Jsem rád, že naše město může nabídnout svým občanům i návštěvníkům tuto formu elektronické komunikace o dostatečné kapacitě parkovacích míst v dané lokalitě. Benefity tohoto řešení jsou minimálně tři: jednak šetří čas řidičů při vyhledávání volných míst, napomáhá plynulosti dopravy a šetří životní prostředí.“ říká starosta města Petr Kolář a připomíná, že Veselí nad Moravou získalo již v minulých letech několik ocenění v oblasti zavádění smart technologií.

Informace o počtu volných míst je řidičům k dispozici jednak na světelných tabulích umístěných podél hlavních komunikací ve městě a jednak v elektronické podobě na internetových stránkách města, které obsahují i portál s aktuálními dopravními informacemi. Systém je založen na elektromagnetické detekci, která snímá stojící vozidlo a současně přenáší tuto informaci za pomoci integrované SIM karty do cloudového úložiště, ze kterého jsou informace přenášeny na webové stránky i na světelné cedule.

Technické řešení nám navrhovala společnost Cross ze Zlína, se kterou máme velmi dobré zkušenosti ze zavedení laserové detekce výšky nákladních vozidel na silnici první třídy I/54. Ta je v našem městě vedena železničním podjezdem s výškovým omezením 3,9 metrů a často se stávalo, že velké nákladní automobily v podjezdu uvízly a zablokovaly dopravu. Nový systém při zjištění vysokého vozidla „rozsvítí“ výraznou blikající značku zakazující vozidlu další jízdu a zároveň vysílá signál strážníkům městské policie. Počet takových dopravních přestupků tak poklesl o téměř 80 %“ připomíná starosta Petr Kolář. Aktuálně město umísťuje obdobné detekční zařízení i ve směru od slovenských hranic v rámci výstavby nové okružní křižovatky.

Na webových stránkách naleznete odkaz na "Smart Parkování" na úvodní stránce www.veseli-nad-moravou.cz

Kiosek nemá připojení k internetu, obsah nemusí být aktuální a některé funkce jsou nedostupné!
Úřední deska DigiDay Czech s.r.o. Aktivujte dotykem
Režim úklidu aktivován!

Deaktivace za 30 vteřin.